پرداخت بالغ بر 13 هزار میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در سال1395

[ad_1]

به گزارش ایبِنا و به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، دسترسی کشاورزان به فناوری و دانش روز، رکن اساسی برای نیل به خودکفایی در تولیدات کشاورزی و تأمین امنیت غذایی جامعه است و بانک کشاورزی با حمایت مالی و تخصصی از این حوزه، روند دسترسی جامعه کشاورزی به تجهیزات و ماشین آلات تولید را تسهیل کرده است. این بانک در سال 1395 موفق شد ضریب مکانیزاسیون کشاورزی را به طرز چشمگیری افزایش دهد تا مسیر شکوفایی اقتصادی کشور با سرعت بیشتری طی شود.

 تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و اجرای سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید، همواره دغدغه اصلی مدیران و سیاست گذاران بانک کشاورزی بوده است و سال گذشته، با تلاش کارشناسان این بانک در تهیه، توزیع و ترویج استفاده از ادوات و ماشین آلات پیشرفته، بخش مهمی از این اهداف و سیاست ها به ثمر نشست تا کشاورزان حتی در دورافتاده ترین روستاهای کشور با استفاده از تسهیلات مکانیزاسیون بتوانند نرخ تولید را در زیربخش های مختلف کشاورزی به صورت قابل توجهی افزایش دهند.

 طی سال 1395 مدیریت بانک کشاورزی در استان مازندران با جذب 1328 میلیارد ریال از اعتبار مکانیزاسیون کشاورزی در مقام اول استفاده از این تسهیلات قرار گرفت و پس از آن مدیریت بانک در استان های گلستان و خوزستان به ترتیب با جذب 1006 و 851 میلیارد ریال از اعتبارات این بخش ، در مقام‌های دوم و سوم از لحاظ پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون قرار گرفتند.

 همچنین از لحاظ تعداد تسهیلات پرداختی،شعب بانک کشاورزی در استان های مازندران، گیلان و گلستان به ترتیب با پرداخت 3258، 3106 و 2052 فقره تسهیلات، مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

 بانک کشاورزی که در اقدام به پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون عملکرد درخشانی دارد ، در سال 1396 نیز با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری ، مدبرانه و امیدوار به تداوم خدمت رسانی در این حوزه خواهد پرداخت تا کشاورزی اقتصادی، گسترش و تولید و اشتغال در کشور افزایش یابد.

 در ادامه سلسله گزارش های ویژه با عنوان «اقدام و عمل بانک کشاورزی در دولت تدبیر و امید» به تشریح عملکرد بانک کشاورزی در محورهای اقتصاد مقاومتی طی سال 1395خواهیم پرداخت.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *