تبلور نقش بانک صنعت و معدن در توسعه صنعتی در دولت تدبیر و امید

[ad_1]

به گزارش ایبِنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن با آغاز بهره برداری از فاز دوم این مرکز پتروشیمی ،ظرفیت تولید پتروشیمی کاویان سالانه به 2 میلیون تن اتیلن افزایش یافته است.

 برای افتتاح فاز دوم این مجتمع ، مبلغ 389 میلیون دلار تسهیلات مالی توسط این بانک تامین مالی شده که در نتیجه آن برای تعداد یکهزار و 550 نفر اشتغال ایجاد شده است.

رئیس جمهوری در زمان حضور در عسلویه طی نشستی با حضور وزیر نفت ،وزیر صنعت و معدن وتجارت ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،مدیران و مهندسان اجرای طرح های پتروشیمی در فاز دوم منطقه عسلویه ، ضمن استماع گزارش آنان، روند اجرای این طرح ها و چگونگی و میزان تولید محصولات این مجموعه ها و نیز برنامه ریزی ها برای توسعه و ایجاد فازهای جدید درمنطقه را مورد بررسی قرارداد.

فاز دوم پتروشیمی کاویان به عنوان بزرگترین تولید کننده اتیلن منطقه خاورمیانه از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون تن اتیلن برخوردار بوده که با بهره برداری رسمی از این واحد، خوراک مورد نیاز طرح های مسیرخط لوله اتیلن غرب همچون مجتمع های پتروشیمی کردستان،لرستان،مهاباد،پلی اتیلن ایلام و .. تامین خواهد شد.

گفتنی است در دوران دولت تدبیر و امید تعداد 3 طرح پتروشیمی کاویان، لرستان و مهاباد با تسهیلات بانک صنعت و معدن به بهره برداری رسیده ، چهار طرح پتروشیمی مسجد سلیمان، ایلام، هنگام و بوشهر در حال اجرا بوده و تسهیلات طرح آدیش جنوبی نیز به تصویب رسیده است که جمع تسهیلات طرح‏ های یادشده به 2 هزار و 261 میلیون یورو می‏رسد و در مجموع برای 6 هزار و 117 نفر شغل ایجاد می‏ کنند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *